Анотація навчальної дисципліни (за вибором студента) «Психологія індивідуальності»

Анотація навчальної дисципліни

(за вибором студента)

«Психологія індивідуальності»

освітньо-професійної програми підготовки фахівців

освітнього ступеня магістр

спеціальності 053 Психологія

1. 1. Назва кафедри, яка буде забезпечувати викладання курсу: кафедра спеціальної психології та медицини
  2. 2.Предмет вивчення навчальної дисципліни - закономірності інтегративного варіювання психічних функцій, станів і властивостей, що фіксуються у індивідуальних відмінностях психіки індивідів та груп людей.
  3. 3.Міждисциплінарні зв’язки:Загальна психологія, Експериментальна психологія, Диференційнапсихологія, Психогенетика, Психодіагностика
  4. 4.Метою викладання навчальної дисципліни «Психологія індивідуальності» є ознайомлення студентів-психологів із основними поняттями, розділами та проблемами етнопсихології та формування навичок практичної роботи в даній галузі.
  5. 5.Основними завданнями вивчення дисципліни є: розкриття сутності та змісту поняття «індивідуальність» в загальній системі людинознавства, в практиці професійної діяльності психолога; набуття знань щодо предмету та методів психології індивідуальності, її етапів становлення; ознайомитись з методами диференційно-психологічного дослідження, принципами та методами системного підходу до проблем індивідуальності у її цілісності; оволодіти теорією та прийомами дослідження індивідуальних відмінностей та цілісної індивідуальності; закласти вміння активного ставлення психолога до акмеологічного перетворення структури індивідуальних відмінностей у поведінці та діяльності.

6. Основні результати навчання і компетентності згідно з вимогами освітньо-професійної програми:

№ з/п Результати навчання Компетентності
1.

Знати

- основні поняття психології індивідуальності, її предмет та методи;

- основні теоретичні підходи до розуміння індивідуальності;

- основні методи   та прийоми дослідження індивідуальних відмінностей та цілісної індивідуальності.

Вміти

- підбирати та використовувати методи та методики дослідження індивідуальних відмінностей та цілісної індивідуальності у практичній діяльності спеціального психолога;

- враховувати знання з психології індивідуальності при складанні корекційних програм що забезпечують формування компетенцій:

- сучасні уявлення про індивідуальні відмінності психіки індивідів та груп людей;

- володіння основними методами та прийомами дослідження індивідуальних відмінностей та цілісної індивідуальності.

- володіти методами та методиками дослідження індивідуальних відмінностей;

- володіти навиками складання програм що забезпечують формування компетенцій;

- володіти прийомами та методами дослідження цілісної індивідуальності.

7. Короткий зміст дисципліни.

Предмет та завдання психології індивідуальності. Аналітичні дослідження природи індивідуальних відмінностей у вітчизняній психології. Індивідуальні розбіжності в сферах «індивід» та «особистість». Індивідуально-психологічні особливості особистості як цілісної індивідуальності. Інтегративність структури індивідуальних відмінностей в суб’єкті психічної діяльності. Сучасні концепції індивідуальності у вітчизняній та зарубіжній психології.

8. Навчальне навантаження з дисципліни:

Семестр вивчення дисципліни за навчальним планом 3

Кількість кредитів ECTS3 Кількість годин 90

Вид занять Денна форма навчання Заочна форма навчання
Лекції 14 8
Семінарські заняття - -
Практичні заняття 6 4
Лабораторні заняття 6 -
Самостійна робота 64 78

9.Основні інформаційні джерела до вивчення дисципліни:

1. Айзенк Г., Кэмин Л. Природа интеллекта – битва за разум. – М.: 2002
  2. Акимова М.К., Гуревич К.М. Психодиагностика. М., 2004
  3. Анастази А. Дифференциальная психология Индивидуальные и групповые различия в поведении.- М.: 2001.

10. Система оцінювання:

Форми поточного контролютестовізавдання, контрольна робота, колоквіум.

Форма підсумкового контролю залік

Server Time: 2017-09-25 02:19:26