Відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція “Педагогічні читання”

Рейтинг користувача:  / 0
ГіршийКращий

“Україну може відродити тільки Рідна Школа Українська” – саме так заповідав Глава УГКЦ, кардинал, патріарх Йосип Сліпий! Цими словами і розпочалась ХІХ Всеукраїнська науково-практична конференція з проблеми: “Реабілітація дітей з вадами слуху та форми навчання”, яка проходила в місті Київ 14–18 травня 2018 року на базі Національного педагогічного університету імені М. П.Драгоманова.

Всеукраїнську науково-практичну конференцію “Педагогічні читання”, на якій обговорюються фундаментальні проблеми сурдопедагогічної науки та актуальні питання практики навчання глухих і слабочуючих дітей у спеціальних загальноосвітніх школах, навчально-реабілітаційних центрах та дошкільних навчальних закладах, в системі інклюзивної освіти, щорічно, вже протягом 19 років, проводить єдина в Україні кафедра сурдопедагогіки імені М. Д. Ярмаченка факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М. П.Драгоманова.

На конференції були розглянуті такі питання, як: зміст корекції на різних вікових етапах; сучасні підходи до кохлеарної імплантації; післякохлеарне відновлення; результативність спеціального навчання; освіта України на сучасному етапі та виклики до форм навчання; теорія і структура реабілітації; розвиток теорії реабілітації в історичному аспекті; ефективність реабілітаційного процесу; сучасні технології в реабілітації дітей з вадами слуху; вимоги до інклюзивної освіти; інклюзивність та умови її реалізації у світі.

В роботі конференції взяли участь: декан ФКПП НПУ імені М. П. Драгоманова, дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений юрист України, президент ВГО “Українська асоціація корекційних педагогів” В. М. Синьов; завідувач кафедри логопедії ФКПП НПУ імені М.П.Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, почесний академік НАПН України, заступник декана ФКПП НПУ імені М.П.Драгоманова з наукової роботи і міжнародних зв’язків, віце-президент ВГО Українська асоціація корекційних педагогів М. К. Шеремет; завідувач кафедри цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності НПУ імені М. П. Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор С. В. Шмалєй; начальник відділу освіти дітей з особливими потребами департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Т. В. Симоненко; Державний експерт експертної групи з питань державно-громадського управління освітою директорату дошкільної та шкільної освіти МОН України Н. Г. Байтемірова; Президент міжнародної федерації ділових жінок Либідь Т. П. Супліна; голова КМГО Жінки Оболоні Н. І. Курбацька; директор НВП ТОВ Вабос, доктор медичних наук І. А. Сребняк; начальник навчально-реабілітаційного відділу Центру слухової реаблітації “Аврора” В. О. Конюшняк; завідувач групи розвитку слухового сприймання та мовлення Центру слухової реабілітації “Аврора” Т. В. Богданович; перший заступник Голови ЦП УТОГ Т. О. Кривко; кандидат медичних наук, заслужений лікар України, методист Міського медичного центру проблем слуху та мовлення “СУВАГ” Т. Б. Кулакова; кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник лабораторії сурдопедагогіки Інституту спеціальної педагогіки НАПН України В. М. Шевченко; представники спеціальних закладів освіти для дітей з вадами слуху з різних міст України: Вінниці, Дніпра, Житомира, Запоріжжя, Львова, Миколаєва, Болграду, Полтави, Острогу, Теребовлі, Харкова, Херсону, Хмельницька, Кам'янець-Подільська, Черкас, Корсунь-Шевченківського, Чернівців, Чернігова, Павлограда, Лебедина, Кременчука, Києва, смт. Сосниці, смт. Нової Ушиці, смт. Піщанки, с. Кам'янського, с. Кисляки, с. Березівки, викладачі кафедри англійської філології, кафедр ФКПП, студенти-сурдопедагоги стаціонарної та заочної форм навчання, викладачі кафедри сурдопедагогіки. Зокрема, зі складу завідувача та членів кафедри сурдопедагогіки імені М. Д. Ярмаченка було створено оргкомітет конференції: голова оргкомітету Л. І. Фомічова – завідувач кафедри сурдопедагогіки імені М. Д. Ярмаченка ФКПП НПУ імені М. П. Драгоманова, доктор психологічних наук, професор, Президент Громадської організації “Асоціація сурдопедагогів та піклувальників про осіб з вадами слуху “Інститут сурдопедагогічної політики””; члени оргкомітету: кандидат психологічних наук, доцент О. С. Горлачов, кандидат психологічних наук, доцент Л. С. Гренюк, старший викладач С. Ю. Губар, кандидат педагогічних наук, доцент Л. О. Малина, кандидат педагогічних наук, доцент О. П. Круглик, кандидат педагогічних наук, професор, дійсний член УТА, Заслужений діяч мистецтв України О. В. Комісаров, кандидат психологічних наук, старший викладач Н. В. Тимофієнко; секретар оргкомітету: старший викладач О. М. Козлова. По завершенні науково-практичної конференції її учасникам було вручено іменні сертифікати.

Рівень організації та проведення ХІХ Всеукраїнської науково практичної конференції «Педагогічні читання – 2018» був високо оцінений всіма учасниками та гостями заходу.

Професорсько-викладацький склад кафедри сурдопедагогіки імені М. Д. Ярмаченка факультету корекційної педагогіки та психології НПУ імені М. П. Драгоманова щиросердно вітає наших шановних коллег, друзів та студентів!

Зичимо Всім безмежної наснаги, визначних здобутків і майбутніх вражаючих звитяг!

Оргкомітет

Server Time: 2018-12-12 10:54:26