Анотація навчальної дисципліни (за вибором студента) «Робота гувернера – дефектолога»

Анотація навчальної дисципліни

(за вибором студента)

«Робота гувернера – дефектолога»

оствітньо-професійної програми підготовки фахівців

освітнього ступеня магістр

спеціальності 016 Спеціальна освіта (олігофренопедагогіка)

1. Назва кафедри, яка буде забезпечувати викладання курсу – кафедра психокорекційної педагогіки.

2. Предмет вивчення навчальної дисципліни - процес соціалізації розумово відсталих дітей.

3. Міждисциплінарні зв’язки - психокорекційна педагогіка, спеціальна психологія.

4. Метою викладання навчальної дисципліни є переструктурування життєвого стереотипу та ціннісних установок батьків дітей-інвалідів; розвиток комунікативних форм поведінки, що сприяють самоактуалізації і самоствердженню; формування навичок адекватного поводження з соціумом.

5. Основними завданнями вивчення дисципліни є створення сприятливого психоемоційного клімату в родинах дітей з відхиленнями у розвитку, формування позитивних установок в свідомості батьків; реконструкцію батьківсько-дитячих взаємовідносин; оптимізацію подружніх і внутрішньо-сімейних взаємовідносин; гармонізацію міжособистісних відносин між парою, матері - з хворою дитиною і членами родини, членами родини та іншими (сторонніми) особами; корекцію неадекватних поведінкових та емоційних реакцій батьків дітей-інвалідів; розвиток комунікативних форм поведінки, що сприяють самоактуалізації і самоствердженню; формування навичок адекватного поводження з соціумом.

6. Основні результати навчання і компетентності згідно з вимогами освітньо-професійної програми:

№ з/п Результатинавчання Компетентності
1.

Знати: особливості роботи соціального гувернера-дефектолога в родині;

Вміти: надавати розумово відсталій дитині та її родині кваліфіковану допомогу;

Володіння особливостями роботи соціального гувернера-дефектолога
2.

Знати:основні теоретичні положення   з основних питань роботи соціального гувернера-дефектолога;

Вміти: використовувати набуті знання з різних розділів методики роботи гувернера-дефектолога в практичній діяльності;

Здатність до використання основних теоретичних положень з головних питань роботи гувернера-дефектолога.
3.

Знати:основні завдання соціально-культурної реабілітації розумово відсталих осіб у процесі роботи з гувернером-дефектологом.

Вміти: використовувати різноманітні шляхи і прийоми роботи з розумово відсталими дітьми, які мають додаткові ускладнення (розлади поведінки, ДЦП, психічні захворювання);

Виконання основних .завдань соціально-культурної реабілітації розумово відсталих осіб у процесі роботи з гувернером-дефектолом.

7. Короткий зміст дисципліни.

Навчальна програма має на меті переструктурування життєвого стереотипу та ціннісних установок батьків дітей-інвалідів; створення сприятливого психоемоційного клімату в родинах дітей з відхиленнями у розвитку, формування позитивних установок в свідомості батьків; реконструкцію батьківсько-дитячих взаємовідносин; оптимізацію подружніх і внутрішньо-сімейних взаємовідносин; гармонізацію міжособистісних відносин між парою, матері - з хворою дитиною і членами родини, членами родини та іншими (сторонніми) особами; корекцію неадекватних поведінкових та емоційних реакцій батьків дітей-інвалідів; розвиток комунікативних форм поведінки, що сприяють самоактуалізації і самоствердженню; формування навичок адекватного поводження з соціумом; особистісний ріст кожного учасника в процесі корекційних занять.

8. Навчальне навантаження з дисципліни:

Семестр вивчення дисципліни за навчальним планом 3 семестр.

Кількість кредитів ECTS_3 Кількість годин _90

Вид занять Денна форма навчання Заочна форма навчання
Лекції 14 4
Семінарські заняття   4
Практичні заняття 10
Лабораторні заняття   4
Самостійна робота 66 78

9.Основні інформаційні джерела до вивчення дисципліни:

1.Беляева М.А., Кузнєцов И.Е. Социально-педагогическая работа с семьей ребенка-инвалида: Учеб. Пособие / Академия социального образования. – Екатеринбург : Издательство АМБ, 2001. – 120с.

2.Кравченко Р.І. Соціальна реабілітація інвалідів з розумовою відсталістю: соціально-побутовий патронаж / Київ. –2007. –129с.

3.Куприянов С.В. Организация работы гувернерской службы. – Иваново, 1992. 4.Мамайчук И.И. Психокоррекционные технологии для детей с проблемами в развитии. –СПб.: Речь, 2003. –400с.

10. Система оцінювання:

Форми поточного контролю - опитування, індивідуальні завдання, контрольна робота, модульне тестування.

Форма підсумкового контролю – залік.

Server Time: 2018-12-12 20:45:13