На сайт

 

   

1 292 29

   

Статті

ХVІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогічні читання - 2017»

Деталі

Вісімнадцять років поспіль кафедра сурдопедагогіки імені М.Д.Ярмаченка факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова спільно з Громадською організацією «Асоціація сурдопедагогів та піклувальників про осіб з вадами слуху України «Інститут сурдопедагогічної політики» збирає всіх фахівців, причетних до навчання та виховання осіб з вадами слуху. З 15 по 17 травня 2017 року в місті Києві в НПУ імені М.П.Драгоманова відбулася XVIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогічні читання -2017» з проблеми: «Актуальні питання сурдопедагогічної теорії та практики на сучасному етапі реформування освіти України».

У роботі конференції взяли участь близько 80 осіб, представників наукової, освітянської та громадської спільноти з 20 областей України та м. Києва : професори, доценти, викладачі кафедри сурдопедагогіки імені М.Д.Ярмаченка факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, директори спеціальних шкіл та дошкільних закладів для дітей з вадами слуху, дійсні члени Національної академії педагогічних наук України, Голова Центрального правління Українського товариства глухих та представники ЦП УТОГ; співробітники Медичного центру слухової реабілітації та слухопротезування «Аврора» та Медичного Центру проблем слуху та мовлення дітей та дорослих МОЗ України «СУВАГ-Київ», представники різних кафедр НПУ імені М.П.Драгоманова, студенти денної та заочної форм навчання спеціальності «сурдопедагогіка».

Відкрила конференцію Голова Громадської організації «Асоціація сурдопедагогів та піклувальників про осіб з вадами слуху України «Інститут сурдопедагогічної політики», доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри сурдопедагогіки імені М.Д.Ярмаченка факультету корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П.Драгоманова Фомічова Л.І.

Уособленням Києва виступила пісня І.Шамо на вірші Д.Луценка «Як тебе не любити, Києве мій!» у виконанні славетного співака Героя України Дмитра Гнатюка та дитячого хору. (аудіо-візуальний ряд – проф. Комісаров О.В., міміко-жестовий переклад – доц. Горлачов О.С.).

З вітальним словом до учасників конференції звернулися проректор з наукової роботи університету доктор фізико-математичних наук, професор Торбін Г.М. та декан ФКПП НПУ дійсний член НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, президент ВГО «Асоціація корекційних педагогів України» Синьов В.М.

На конференції було проголошено доповіді з нагальних питань сурдопедагогіки, зокрема: сучасні інноваційні технології навчання; методика використання сурдотехнічних засобів; навчання дітей з кохлеарною імплантацією; механізми мовлення та ефективні методи втручання; функції міміко-жестового мовлення в розвитку дітей з вадами слуху; співвідношення вербального міміко-жестового мовлення в умовах ефективної динаміки розвитку дитини з порушенням слуху в онтогенезі; полісенсорність у розвитку дітей з вадами слуху; інклюзивність та умови її реалізації у світі; загальнодефектологічні підходи у навчально-виховному процесі спеціальної освіти; підготовка фахівців вищої кваліфікації; вчитель-дефектолог як кваліфікація, нозології та види порушень.

Особливу зацікавленість присутніх викликали доповіді доктора психологічних наук, професора, завідувача кафедри сурдопедагогіки імені М.Д.Ярмаченка факультету корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П.Драгоманова Фомічової Л.І., завідувача лабораторії нових інформаційних технологій навчання Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, доктора психологічних наук, професора Смульсон М.Л.; завідувача кафедри цивільного захисту населення та безпеки життєдіяльності НПУ імені М.П. Драгоманова, доктора педагогічних наук, професора Шмалєй С.В.; Голови Центрального правління Українського товариства глухих Чепчиної І.І.; співробітників Медичного Центру слухової реабілітації та слухопротезування «АВРОРА» Федорука В.Е., Конюшняка В.О. та Медичного Центру проблем слуху та мовлення дітей та дорослих МОЗ України «СУВАГ-Київ» Кулакової Т.Б.; аспіранта кафедри сурдопедагогіки факультету корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова, старшого перекладача жестової мови вищої категорії (КО УТОГ, ЗАТ "ММЦ СТБ"), голови РПЖМ Трикіна О.І.

Студенти власними творчими доробками привітали учасників конференції. Було представлено у міміко-жестовому виконанні пісні: «Веселкова», музика О.Жилінського, слова О.Кононенка (виконавці - студенти 2 курсу), «Ти ж мене підманула», українська народна пісня (виконавці - студенти 4 курсу Гук Г., Литовченко С., Байбак А.), «Одна родина», а також танець «Фламенко» (виконавиця -студентка 2 курсу Бессараб Т.); керівники: доц. Горбачов О.С., ст.викл. Вашеняк Н.О., проф. Комісаров О.В.

По завершенні науково-практичної конференції її учасникам було вручено відповідні іменні сертифікати.

Усі виступаючі констатували нагальну необхідність провести наступну ХІХ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Педагогічні читання – 2018» з актуальної проблематики й зазначили виключно провідну роль кафедри сурдопедагогіки НПУ імені М.П.Драгоманова, підкресливши високий рівень проведення цього заходу.

Учасники ХVІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогічні читання – 2017» з проблеми «Актуальні питання сурдопедагогічної теорії та практики на сучасному етапі реформування освіти України» одностайно прийняли резолюцію, яка спрямована на розв’язання актуальних питань сучасної сурдопедагогічної теорії та практики.

Рівень організації та проведення ХVІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції «Педагогічні читання – 2017» високо оцінили всі учасники та гості заходу.

   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ